Serik İşletme Fakültesi


Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Ulusal ve uluslararası alanda öncü ve tercih edilen eğitim kurumlarından bir olan Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi; her düzeyde yönetime talip, yönetim biliminin tüm alanlarında gerekli mesleki bilgi ve beceriyle donanmış ve insanlığa karşı sorumluluk bilinci yüksek gençler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Geleceğin yöneticileri olarak gördüğümüz öğrencilerimize olan inancımız, küresel ihtiyaç ve değişimlere katkı sunabilecek altyapı ve akademik çalışmalarımız en büyük zenginlik kaynağımızdır. Öğrencilerimizin bireysel gelişimlerine ve sürdürülebilir başarılarına verdiğimiz önemin yanı sıra, bölgemizin insan kaynağı ihtiyaçlarına yönelik olarak iş dünyası ile kuracağımız ilişkilerle pek çok konuda öncü olacağımızı ve başarı öyküleri yazacağımıza inanıyorum.

Genç ve dinamik bir akademik ortamla birlikte, güncel pratikleri kendi ilgi ve yetenekleri doğrultusunda öğrenmeyi hedefleyen öğrencilerimizle, güçlü bir gelecek için sayısız fırsatları birlikte inşa edebileceğiz. Kuşkusuz kariyer planlarını bu temele dayandıran mezunlarımız, başarılı bir geleceğin kapılarını da aralamış olacaktır.

Uluslararası standartlarda ve köklü bir geçmişin devamı için dengeli, sağlam ve sürdürülebilir bir büyüme modelini hedefleyen fakültemiz, önümüzdeki dönemin büyüme stratejilerini gerçekleştirebilmek amacıyla var gücüyle çalışmaktadır. 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde açılacak olan yeni bölümlerimizle birlikte, gelişme hedeflerimize doğru hızla yol almış olacağız.

Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi olarak temel hedefimiz, kurumsal kabiliyet ve kapasitemizi geliştirmek ve nitelikli toplumsal katkılar sunabilmektir. Etik ve bilimsel değerlerin ışığında tüm faaliyet alanlarımız ve ortaya çıkan sonuçlarıyla lider ve saygın bir fakülte olmak temel beklentimizdir.

Sevgili öğrenciler, sizleri sadece işletme ve yönetim biliminin teorik düzeyde öğrenildiği bir eğitim kurumuna değil, aynı zamanda Akdeniz’in incisi Antalya’ya, doğal güzelliklerin yanı sıra, kültürel, sportif, sanatsal ve entelektüel etkinliklerle birlikte turizmin ve golf dünyasının merkezi olan bir ortama, Serik’te eğitim almaya davet ediyorum.

Unutmayın; sizlerle daha zengin, daha umutluyuz…

Prof. Dr. Suat KOLUKIRIK

Dekan V.


Son Güncelleme : 20 Temmuz Perşembe 2017
87