Dekanın Mesajı

Uzun ve yorucu bir maratonu başarılı bir şekilde tamamlamanın haklı gururunu yaşayan siz kıymetli öğrencilerimiz Akdeniz Üniversitesi Serik İşletme Fakültesi’ne hoş geldiniz…

2016 yılında kuruluş sürecini tamamlayan Fakültemiz bünyesinde; Ekonomi ve Finans, Turizm İşletmeciliği, İşletme, Uluslararası Ticaret ve Gayrimenkul ve Varlık Değerlendirme bölümleri açılmış ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında Ekonomi ve Finans Bölümümüz 62 öğrenci ile lisans eğitimine başlamıştır. Diğer lisans programlarına da gerekli koşullar oluşturulduktan sonra öğrenci alınması planlanmaktadır. Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde anabilim dalı oluşturulması ve lisansüstü programların açılması çalışmaları da devam etmektedir.

Fakülte olarak genç ve dinamik kadromuzla hedefimiz; temel değerlerimize bağlı, donanımlı, analitik düşünebilen, yaratıcı, fark yaratabilecek, bilimsel yaklaşımı benimsemiş, etik değerlere bağlı, bilimsel becerilerinin yanı sıra sosyal becerileri de gelişmiş, kişisel ve mesleki anlamda kendi potansiyelinin farkında olan, hem üniversitemiz hem de ülkemiz için faydalı adımlar atacak, çalışkan, vizyonu geniş ve fikirlerini özgürce ifade edebilen bireyler yetiştirmektir.

Fakültemiz öğrencilerinin yurtdışı ve yurtiçindeki diğer üniversite mezunlarıyla rekabet edebilmeleri için uluslararası deneyim kazanmalarının çok önemli olduğu düşüncesiyle uluslararası değişim programlarımız (Erasmus, Farabi, Mevlana) ile bu alt yapıyı sağlamaktayız.

Yenilikçi ruhumuzu ve başarı odaklılığımızı duvarlarımızın ötesine taşıyacak olan kıymetli öğrencilerimiz; sizler kurumumuzu ve ülkemizi daha aydınlık günlere taşıyacaksınız. Akdeniz Üniversitesi’nin gelenekleri üzerine inşa ettiğimiz eğitimimizin ve fakültemizin; hizmet sektörü için, özellikle de turizm endüstrisi için stratejik olan konumunun avantajlarından faydalanarak dinamik ve rekabetçi iş dünyasında bilgileriyle ve yetkinlikleriyle güçlü bir şekilde ayakta kalabilecek bireyler yetiştirmek temel gayemizdir.

Sevgili öğrencilerimiz, geleceğiniz burada başlıyor ve biz, sizleri başarıya götürecek yolda sizinle birlikte yürümeyi dört gözle bekliyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.

Eklenme tarihi :19.12.2022 14:13:34
Son güncelleme : 19.12.2022 14:13:34